Seçim:  
Languages:  Türkçe  English  
 
Dentist Mario KELEŞOĞLU        Home Page | About Us | Online Appointment | Contact |
   Menu
   Our Services
   Appointment
    İmplant

İMPLANT (vidalıdiş)

İmplantolojinin tarihi çok eski olsa da bilimsel uygulamalar olarak tarihi en yeni olan diş hekimliği dalıdır. Ağızda olmayan bir dişin yerini tutabilmesi için çene kemiğinin içine yapay bir kök yerleştirilmesi (kemiğe vidalanan diş ya da vidalı diş ) işlemi olarak tarif edilebilir.kemik yoğunlugunun yeterli olmadığı durumlarda sinus lifting ya da kemik ogmentasyonu gibi kemiği arttırıcı uygulamaların önceden yapılmasıgerekebilir

İmplantın çene kemiğine yerleştirilmesinden önce üstüne ne tür bir protez yapılacağına doğru karar verilmesi en önemli kuraldır. Doğru planlama, doğru uygulama ile kombine edildiğinde, eksik dişleri yapay yollarla tamamlama yöntemi olarak implantoloji en doğru çözüm yöntemi olarak karsımıza çıkar. İmplant adı verilen bu yapay kökler çok değişik maddelerden üretilse de titanyum en makbul malzeme olarak kabul edilir. Her bir implantın yerleştirilmesi yaklaşık yarım saatlik bir operasyon olup üstüne yapılması planlanan üst yapının (protez) yapılabilmesi için 3-6 ay beklemek gerekir. Genelde implant uygulamalarının amacı üzerine sabit bir protez yapmak olsa da kemiğin durumuna ve planlanan implant sayısına göre hareketli bir protezi desteklemekiçin de kullanılabilir.

Bazı sınırlı uygulamalarda bu zaman oldukca azaltılmıştır.İmmediyat implantlar da da bazı vakalarda eksik dişi , implant operasyonunun hemen ardından tamamlayabildiğimiz vakalar da bulunmaktadır. İmplant uygulamaları, diş eksikliğinin miktarı ve lokalizasyonuna göre seçilecek bir protez türü ile bağlanıp hastanın eksik dişleri tamamlanır.

VAKA 1: Sonu serbest sonlanan alt çeneye iki implan yerlestirerek 4 üyeli sabit bir köprü ile diş eksikliği giderildi.

VAKA 2: Tam dişsiz alt çeneye 4 adet mini implant ile bir haftada protez yapıldı.

VAKA 3: Tek diş eksikliği bir implant yerleştirilerek üzerine kron yapıldı.

VAKA 4: Tam dişsiz üst çeneye6 implant ile köprüyapıldı.


    Diğer Hizmetlerimiz
 

Şişli Diş © 2008 All Rights Reserverd
Abide-i Hürriyet Cd. Yüksel Apt. No:23 D:5 80270 Şişli İSTANBUL
Tel: 0(212) 234 17 60 - 231 20 90 Fax: 0(212) 241 18 11