Seçim:  
Languages:  Türkçe  English  
 
Dişhekimi Maryo KELEŞOĞLU        Ana Sayfa | Hakkımızda | Online Randevu | İletişim |
   Menü
   Hizmetlerimiz
   Randevu
    Estetik diş hekimliği uygulamaları

Diş Ağartma (dişbeyazlatma)

İki ayrı temel uygulama tekniği ile dişlerin renginin beyazlatılması işlemidir.

1. Ev tipi beyazlatma:

Bu teknikte hastaya özel hazırlanan diş kalıbına özel beyazlatma ajanı konulup hasta yatarken kullanması tavsiye edilir yaklaşık bir haftada beyazlatma sağlanır.


Önce

Sonra

Yeni çıkan tiplerinde sadege gün içinde 1 saat kullanılması da mümkün kılınmıştır.

2. Ofis tipi beyazlatma:

Teknikte başka bir beyazlatma ajanı muayenehanede aynı seans içinde diş etleri ilaçla kontağa geçmemesi için izole edilerek uygulanıp beyazlatma işlemi tamamlanır. Bu uygulama genelde özel bir ışın kullanılarak yapıldığı gibi ışınsız yenı tipleri de bulunmaktadır. Yaklaşık bir saatte uygulama tamamlanır.


Önce

Sonra

Eskiden yapılmış kanal tedavili dişler de zaman içinde kararma yapabildiğinden tek bir dişe beyazlatma uygulaması da vardır. Bu uygulamada siniri alınmış dişin tekrar temizlenip içine kanal tedavili dişler için özel üretilen bir beyazlatma ajanı uygulanır. Birkaç kez yenilenen ilaç istenen beyazlığa ulaşıldığı zaman çıkartılıp dolgusu tekrarlanır.

Laminate Vener

Hastaların özellikle ön dişlerinde bulunan renk ve şekil bozukluklarının giderilebilmesi için tavsiye edilen bir tedavi yöntemidir.

Dişleden minimum madde kaldırılıp üzerine ince porselen plakalar yapıştırılarak dişlerin renk ve/veya şekillerinde değişiklik ve düzeltmeler yapılabilmektedir.Kesim sonrası alınan ölçü laboratuarda dökülüp ince porselen plakalar hazırlanır.Yapılacak kesime bağlı olarak genelde anestezisiz çalışılır. İki seansta biter.

Kompozit Bonding

Laminate venerde yapılan işleminin kompozit (diş renkli ışınlı) dolgu kullanarak tek tek ağızda direkt hastaya yapılmasıdır.


Önce

Sonra

Yeni çıkan ışınlı dolgularda dişe bağlanma kuvvetlerinin artması ve kompozitlerde renk seçenklerinin artması bu uygulamayı mümkün kılmaktadır. Laminate vener kadar olmasa da oldukça başarılı estetik sonuçlar alınması ve fiyat avantajı bu yöntemin tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Genelde anestezi kullanmaya gerek kalmamakla birlikte tek seansta bitirilir.

Diş Mücevheri

Tamamen kozmetik amaçlı olarak dişlerin istenilen (tercihen görünen) bölgesine altın ve/veya pırlanta içerikli bir süs yapıştırılmasıdır. Tek seansta anestezi yapmaya gerek kalmadan tek seansta yapıştırılır.


    Diğer Hizmetlerimiz
 

Şişli Diş © 2008 All Rights Reserverd
Halaskargazi Cd. No:209 kipman Apt No:209 D:8b 80270 Şişli İSTANBUL
Tel: (212) 709 2688 -(532) 4113925